Sıkça sorulan sorular

Müşterimizseniz Oturum Açın ve uzaktan bağlantı yardımı alın.

 • Sisteme nasıl giriş yapılır?

  Sisteme giriş için size verilen kullanıcı adı ve şifresini kullanınız. Sisteme girdikten sonra birden fazla yönetici tanımlayabilir ve yetki verebilirsiniz. Otomasyon sistemlerinde öğrenci, öğretmen ve personeller belirlenecek kullanıcı adları ve şifreleriyle sisteme giriş yapabilir. Grup oluşturabilir, gruplara yetki verebilir ve gruplara yerleşecek kullanıcıları seçebilirsiniz.

 • Web sitesi için nasıl formlar var?

  Web formları genelde okullar için tasarlanmıştır. Bursluluk-kabul sınavı başvuru formu ve erken kayıt formu ile kurumunuz için kullanıcı kaydı yapabilirsiniz. Bursluluk-kabul sınav başvuru formu ve erken kayıt formu web sitelerde opsiyon olarak sunulmaktadır.

 • Toplu veri girişi yapılabilir mi?

  Öğrenci sayısı ne olursa olsun e-okuldan excel olarak indirdiğiniz sınıf öğrenci listesini sisteme excel önizlemeli şekilde kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Toplu yükleme yaparken OBS kılavuzundaki aşamaları takip etmelisiniz. Sınav sisteminde ders kazanımları excel şeklinde sisteme dahil edilebilmektedir.

 • Turnike sisteminde sms işleyişi nasıl olmakta?

  Turnike sisteminde sms kullanımı parametrelere göre yapılmaktadır. Giriş veya çıkış cihazlarına ayarlanan parametrelere istenilen sms şablonu yazılarak turnike kullanan öğrenci, öğretmen ve personel için sms gönderimi yapılmaktadır. İsteğe göre öğrenci, öğretmen ve personel gruplarının sms gönderim işlemi ayrı ayrı kapatılabilir. SMS gönderiminde yığılma olmadığından turnikeden geçişten 2 dk sonra ilgili cep numarasında sms gönderimi otomatik yapılmaktadır.

 • Sınav sisteminde istediğim optik bulunmuyor. Nasıl tanımlayabilirim?

  Sınav sisteminde tanımlanan optikler dışındaki her optik için bize bilgi vermelisiniz. Kullanacağınız optik eğer sistemlerimizde mevcutsa sisteminize tanımlanır. Tanımsız optikler için optik fmt sini bize mail atmalısınız.